Roma vs Udinese
Ocjene italijanskih medija: Ko je bolji - Edin Džeko ili Borja Mayoral?
Edin Džeko je i jučer priliku dobio sa klupe za rezervne igrače, a u ubjedljivoj pobjedi protiv Udinesea (3:0) na terenu je proveo nešto više od 20 minuta.
15.02.2021. u 10:13

Dijamant je na teren ušao u 68. minuti umjesto Borje Mayorala i u sudijskoj nadoknadi asistirao je Pedru za treći gol i potvrdu novog trijumfa.

Prema ocjenama koje su dobili u italijanskim medijima, Džeko je na dvadesetak minuta na terenu bio znatno bolji od Mayorala. Kako je i ranije najavljeno, očekuje se da naš golgeter bude starter protiv Brage u Evropskoj ligi, a također, nije isključeno da zaigra od prve minute i u narednom prvenstvenom duelu protiv Beneventa (21. februar).

Leggo, Corriere della Sera i La Gazzeta dello Sport za pola boda su bolje ocijenili Džeku. U La Repubblici i Il Messaggeru su obojica dobili iste ocjene, dok je samo novinar La Stampe "procijenio" da je Mayoral bio bolji od Džeke.