Olimpik savladao Velež i stigao do prvih bodova u sezoni
Fudbaleri sarajevskog Olimpika stigli su do prve pobjede i prvih bodova u Premijer ligi BiH u sezoni 2020/21.
12.09.2020. u 18:10

Vukovi su nanizali pez poraza (odgođen meč protiv Sarajeva), a u 7. kolu savladali su Velež sa 2:1.

Rođeni su bili bolji u prvom poluvremenu, posebno na startu utakmice kada su se ispromašivali Cvijanović, Mulić, Zeljković, Ovčina... A, kako toi obično i biva u fudbalu, uslijedila je kazna. I to na otvaranju drugog poluvremena.

Olimpik je u vodstvo došao u 52. minuti kada je golmana Bobića matirao Adžem.

Slavlje domaćih se nije ni stišalo, a već je bilo 2:0. Ovaj puta strijelac je bio kapiten Osmanović, koji je na najbolji način iskoristio asistenciju Milanovića.

Gosti su se "u život" vratili u 70. minuti kada je Cvijanović realizovao jedanaesterac. Prethodno je Adžem igrao rukom, a sudija Antoni Bandić pokazao je na kreč.

U finišu meča Rođeni su krenuli po izjednačenje, a najbliži tome bio je Ćivić u 82. minuti. Ipak, rezulta se nije mijenjao, a domaći slave veliku pobjeda, koja će im biti injekcija sampouzdanja pred mali gradski derbi protiv Sarajeva (srijeda, 16. septembar).