Savladali Fenerbahče
Olympiacos drugi učesnik Final Foura Eurolige
Košarkaši Olympiacosa su večeras u Atini u petoj utakmici četvrtfinala play-offa slavili protiv turskog Fenerbahčea rezultatom 84:72 i tako postao drugi učesnik ovosezonskog Final Foura Eurolige, javlja Anadolija.
09.05.2023. u 23:01

Nakon što su timovi zabilježili po dvije pobjede u prethodna četiri okršaja, Olympiacos je večeras na domaćem terenu zabilježio treću pobjedu protiv Fenerbahčea, te osigurao kartu za Kaunas, gdje će se igrati završni turnir.

Olympiacos je bio bolji od samog početka, pa je na kraju prve četvrtine vodio sa 20:15, a na kraju prvog poluvremena bilo je 44:33. Nešto konkretniji Fenerbahče u nastavku susreta, no domaćin i u trećoj četvrtini bilježi dva koša više u odnosu na goste, pa je rezultat je na kraju trećeg perioda bio 65:52.

U završnici susreta puno ozbiljnija igra Olympiacosa, koji je na kraju slavio rezultatom 84:72.

Final Four će se igrati u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja. U završnicu turnira već se plasirala Barcelona, a sutra će biti poznat treći i četvrti učesnik nakon okršaja Real Madrida i Partizana, te Monaca i Maccabija.