Serie A
Opet onaj stari: Džeko ovjerio pobjedu Rome protiv Empolija
06.10.2018. u 22:23
Edin Džeko

Fudbaleri Rome teže su nego očekivano slavili na gostovanju kod Empolija u meču osmog kola Serie A.

Nakon što su sredinom sedmice upisali visoku pobjedu protiv Viktorije Plzen, Edin Džeko i njegovi saigrači večeras su trijumfovali s 0:2.

Mogla se Vučica vrlo lako praznih ruku vratiti u Rim. Naime, sastav za koji nastupa bh. reprezentativac Rade Krunić promašio je penal, a Francesco Caputo je bio taj koji je zapucao najstrožiju kaznu.

Isti igrač imao je još najmanje dvije dobre prilike, ali noćas nije uspio zatresti mrežu gostiju iz italijanske prijestolnice.

Njegove promašaje kaznio je Dijamant. Kapiten Zmajeva pogodio je u 85. minuti utakmice, i tako prekinuo gogeterski post i u Serie A.

Džeki je ovo bio tek drugi ovosezonski pogodak u italijanskom šampiontu, a prvi je postigao na samom startu prvenstva, u prvom kolu za gostujuću pobjedu nad Torinom u 89. minuti.