Premijer liga
"Petarda" na Pecari: Široki nanio Radniku najteži poraz u sezoni
Široki Brijeg zavjesu na 15. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine spustio je sa stilom.
22.11.2020. u 18:50

Tim Tonija Karačića na Pecari je deklasirao Radnik 5:0, što je najteži poraz Semberaca ove sezone.

Radnik je u reprezentativnoj pauzi ostao bez trenera Slavka Petrovića, a da se njegov privremeni nasljednik Jovo Borković neće dobro provesti na klupi dalo se naslutiti već u prvom poluvremenu.

Domaći su poveli u 4. minuti preko Tonija Jovića. Velike zasluge idu i kapitenu Denisu Ćoriću, čiji rezantan centaršut je stigao sa desne strane.

U 31. minuti je Stipe Jurić udvostručio vodstvo Širokobriježana, a dvije minute kasnije Toni Jović drugim golom na meču povećava prednost na 3:0.

Rezultat se nije mijenjao do 71. minue. Angelov je asistirao Mediću, a ovaj matirao Kozića. Pet minuta kasnije Medić je uzvratio asistencijom za Angelova za konačnih 5:0.

Široki Brijeg je peti na tabeli sa 24 boda, dok je Radnik 10 sa 11 bodova na kontu. Očito da će Semberci ove sezone voditi grčevitu bitku za opstanak.

Danas su bodove podijelili Krupa i Velež (1:1), dok je Sarajevo nadigralo Olimpik (2:0).