Neslavan kraj karijere
Pique izvrijeđao sudiju Manzana, spominjao mu i majku
Gerard Pique (35) okončao je profesionalnu fudbalsku karijeru.
09.11.2022. u 08:29

Španski defanzivac od aktivnog igranja oprostio se u subotu na Nou Campu, kada je u 85. minuti, uz ovacije sa tribina, napustio teren u duelu protiv Almerije.

Pique je i sinoć bio u zapisniku na gostovanju Barce kod Osasune u posljednjem meču prvog dijela sezona prije reprezentativne pauze zbog Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iskusni defanzivac nije nastupio u trijumfu protiv Osasune, ali je dospio na naslovnice španskih i svjetskih medija zbog onog šta je uradio na poluvremenu.

Nakon što je sudija Jesus Gil Manzano označio poluvrijeme utakmice u Pamploni, a domaći imali prednost od 1:0 i igrača više (isključen Lewandowski), Pique je prišao sudiju i izvrijeđao ga.

Manzano je, kako navodo Marca, u zapisniku naveo što mu je sve Pique rekao:

- Jesi li vidio kako su nam zabili gol koji si ti priznao? Ti si sudija koji nas je najviše s...ao! J...na sramota je šta radiš! S..em ti na majku k..vu!.

Nakon svega izrečenog sudija mu je pokazao crveni karton.

Kako je izgledao "razgovor" sudije Manzana i Pique, možete pogledati OVDJE.