Derby d'Italia
Pjanić i saigrači u pobjedi nad Interom postavili zanimljiv rekord
07.10.2019. u 14:52

Derbi Italije između Intera i Juventusa koji je odigran sinoć na stadionu Giuseppe Meazza pripao je aktuelni prvacima rezultatom 2:1.

Pobjednika je odlučio pogodak Gonzala Higuaina iz 80. minute kojem su prethodila 24 dodavanja fudbalera Stare dame.

Akcija kluba iz Torina novi je ovosezonski rekord u Serie A kada je riječ o broju odigranih pasova koji su prethodili golu.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine u akciji kod pobjedničkog gola odigrao je čak pet pasova.

U nastavku u šematskom prikazu pogledajte kako je izgledala akcija za drugi pogodak Juventusa kojim su se prvaci Italije vratili na vrh tabele: