Visoka pobjeda
Pjanić među starterima, zašto se Barcelona pohvalila timom koji je savladao Dynamo?
Visokom pobjedom na gostovanju kod Dynamo Kieva (4:0) fudbaleri Barcelone osigurali su plasman među 16 najboljih timova Lige prvaka, a zadržali su i maksimalan bodovni učinak.
25.11.2020. u 16:31

VEZANI TEKST - Barca među 16 najboljih: Pjaniću visoka ocjena za nastup u Kijevu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić igrao je do 65. minute susreta u ukrajinskoj prijestolnici, kada ga je zamijenio 21-godišnji veznjak Ricard Puig.

Na poluvremenu utakmice, koje je okončano 0:0, Barcelona se na društvenim mrežama pohvalila zanimljivim podatkom.

Naime, početni sastav Katalonaca koji je za meč četvrtog kola Lige prvaka odredio Ronald Koeman najmlađi je tim Blaugrane po prosjeku starosti u evropskoj eliti još od 6. decembra 2011. godine, a prosjek starosti Barcinih startera iznosio je 24 godine i 206 dana.

S druge strane, svaki od startera iz duela protiv BATE Borisova iz 2011. godine u prosjeku je ima 23 godine i 93 dana.