Prvenstvo BiH
Play Off savladao Orlove i poveo u finalnoj seriji
Play Off je savladao Orlove u Banjoj Luci, u trećoj utakmici finala Prvenstva BiH za košarkašice.
04.05.2022. u 21:05

Tako su košarkašice sarajevskog kluba povele u seriji sa 2:1 i došle na korak do osvajanja titule.

Ekipa Orlova, aktuelni državni prvak, vodila je nakon prvog poluvremena sa 41:31, ali u drugom dijelu meča Play Off je zaigrao mnogo bolje te ostvario trijumf nakon preokreta. Amerikanka Jamie Cherry je pogodila slobodna bacanja za 70:77 na pola minute prije kraja, to će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Najefikasnija u pobjedničkom sastavu bila je Samantha Roscoe (24 poena), britansku košarkašicu su pratile Nikolina Džebo (16), Jamie Cherry (14) i Azra Alispahić (11). Ubjedljivo najbolja kod Orlova bila je Vladinka Erak sa 26 poena i 13 skokova, Marina Ristić je dodala 18 poena.

Naredni meč serije se igra u sarajevskoj Skenderiji u subotu. Prvak će biti ekipa koja ostvari tri pobjede.