PLBiH: Čelik bez greške na Bilinom polju, Mladost povela pa stala

objavljeno: 18.08.2018. u 18:43

Fudbaleri Čelika nastavili su sa odličnim igrama pred domaćim navijačima. Nakon što su na Bilinom polju skinuli skalp prvaku Zrinjskom i viceprvaku i osvajaču Kupa BiH Željezničaru, danas su savladali novajliju u Premijer ligi BiH.

Zeničani su bili bolji od Zvijezde 09 sa 2:0, a golove su postigli Okić i Livaja. Nova "trica" donijela im je proboj na četvrtu poziciju premijerligaške tabele.

Na pobjednički kolosijek vratio se i Radnik iz Bijeljine. Nakon što su u srijedu remizirali upravo sa Čelikom pred domaćim navijačima, Semberci su danas savladali fenjeraša Mladost iz Doboja kod Kaknja. Gosti predvođeni novim trenerom bolje otvaraju meč i dolaze u vodstvo već u 8. minuti. No, Radnik je do poluvremena uspio preokrenuti rezultat. Hadžić je izjednačio u 30. minuti, a Glišić u 44. pogađa za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Đurić u 50. minuti.

Ubjedljiva je bila i Krupa koja je sa 3:0 savladala GOŠK. Za domaće su pogađali Koljić, Crnov i Milanović.

Preostala tri meča 6. kola PLBiH igraju su sutra i prekosutra. Sutra od 19 sati snage će odmjeriti Tuzla City i Željo, a sat kasnije derbi igraju Sarajevo i Zrinjski. Kolo će "zatvoriti" Široki Brijeg i Sloboda, koji igraju u ponedjeljak.