Pobjeda Rođenih: Georgijević i Brandao slomili Posušje
Fudbaleri Veleža na najbolji mogući način najavili su okršaj s AEK-om u 2. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
19.07.2021. u 21:56

Rođeni su u posljednjem meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pred svojim navijačima nadigrali Posušje, povratnika u elitu poslije 12 godina, rezultatom 2:0.

Velež je slomio Posušje golovima u drugih 45 minuta. Za vodstvo je pogodio Georgijević u 49. minuti na asistenciju Brandaa.

Mogao se Brandao upisati u strijelce u 79. minuti, ali je promašio penal. Tačnije njegov udarac je odbranio golman gostiju Baćak.

Ipak, sedam minuta kasnije Brazilac je pogodio mrežu Posušja za konačnih 2:0, iskupivši se tako za promašeni penal.

Slavljeničku atmosferu u mostarskom klubu malo je pokvarila povreda Samira Radovca.

Velež u četvrtak igra meč protiv AEK-a na Grbavici. U narednom kolu Rođeni bi trebali igrati mostarski derbi, za koji su od FSBiH tražili odgodu zbog evropskih nastupa.

Posušje u 2. kolu na svom terenu dočekuje Sarajevo.