PLBiH, 31. kolo
Posušje srušilo Borac i zakoračilo u "luku spasa"
Fudbaleri Posušja savladali su Borac u meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako su zakoračili u "luku spasa", odnosno pobjegli su iz zone ispadanja.
14.05.2023. u 18:53

Domaći su na Mokrom docu slavili sa 1:0, a do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak došli du golom uj drugom poluvremenu.

Prvi su zaprijetili gosti kada je Jakova Blagaić uposlio Jovu Lukića, ali je njegov udarac iz izgledne situacije odbranio Lukić.

Nakon toga stvari su u svoje ruke uzeli domaći. Redale su se prilike pred golom Borca, ali je Nikola Ćetković briljirao na golu Banjalučana.

Redom je zaustavljao pokušaje Rozića, Bešlića, Begića, Milanovića, Roce. S druge strane bilježimo tek pokušaje Kulašina i Blagaića, ali promjene rezultata nije bilo.

Posušje je bolju igru krunisalo golom u 72. minuti, a strijelac je bio rezervista Brković. Kulašin je pogriješio, u namjeri da izbije loptu dodao je Brkoviću, koji poklon koristi i pogađa za 1:0.