Liga prvaka
Poznati polufinalni parovi: Real zaustavio Liverpool, City preokrenuo u Dortmundu
PSG, Chelsea, Real Madrid i Manchester City igrat će u polufinalu Lige prvaka.
14.04.2021. u 22:53

PSG i Chelsea plasman među četiri najbolja tima Evrope osigurali su sinoć, a večeras su im se pridružili Real Madrid i Manchester City.

Real Madrid eliminirao je Liverpool. U Madridu je bilo 3:1, a u revanšu na Anfieldu mreže su mirovale (0:0). Stvorio je tim Jurgena Kloppa sasvim dovoljno prilika, ali Salah, Mane, Firmino i društvo nisu pronašli put do mreže odličnog Thibauta Courtoisa.

Već u 2. minuti Salah je imao mat poziciju, ali nije uspio pogoditi, odnosno golman Reala je odbranio njegov udarac.

Thibaut Courtois fantastičnom paradom u 10. minuti spriječio je Milnera da postigne vodeći gol za Redse.

Benzema je u 20. minuti umalo iskoristio neopreznost odbrane domaćih, a njegov šut zaustavila je stativa.

Imao je Liverpool svoje šanse i u drugom dijelu, ali pogotka nije bilo.

Real Madrid će u polufinalu igrati dvomeč s Chelseajem.

Manchester City je poslije preokreta u Dortmundu savladao Borussiju 2:1 i sa ukupnih 4:2 otišao u polufinale.

Borussija je u 15. minuti pogodila mrežu Cityja. Mladi Bellingham je bio strijelac, a semafor u Dortmundu pokazivao je rezultat koji je u tom momentu njemački tim vodio u polufinale.

Manchester City je poravnao u 55. minuti. Penal je u pogodak pretvorio Riyad Mahrez.

Za preokret i put Cityja u polufinale pobrinuo se Foden golom u 75. minuti.

Manchester City će u polufinalu odmjeriti snage s PSG-om.