Evropska liga

Zmaj tragičar: Gojak promašio nemoguće pa zamijenjen, Dinamo ispao

Objavljeno: 14.03.2019. u 23:31

Nakon ubačaja Olma sa lijeve strane ostao je sam na pet metara, imao je veći dio gola prazan, ali je šutirao pored gola

Gojak je promašio nemoguće, a potom je zamijenjen

Amer Gojak, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, jedan je od tragičara zagrebačkog Dinamo.

Naš veznjak u šestoj minuti prvog produžetka promašio je idealnu priliku. Nakon ubačaja Olma sa lijeve strane ostao je sam na pet metara, imao je veći dio gola prazan, ali je šutirao pored gola!

Ujedno, to je bila i najveća prilika koju su imali Modri, a da je Gojak pogodio, hrvatski prvak stigao bi do 2:1, odnosno rezultata koji im garantuje prolaz dalje (u prvom meču slavili 1:0). Odmah nakon velikog promašaja Gojak je zamijenjen.

Zanimljivo, Gojak je i u prvom meču promašio jednu veliku priliku. Naš veznjak dugo će pamtiti ova dva detalja...

Dinamo je u 105. minuti primio i treći gol, a strijelac je bio Grimaldo. Prije njega za Benficu su pogađali Jones (71. minut) i Ferro (94).

Ljepoticu večeri i osmine finala odigrali su Slavia Prag i Sevilla. Nakon 2:2 u Španiji, identičan rezultat bio je i večeras u Pragu. Uslijedili su produžeci, Sevilla je povela u 98. minuti, ali su domaći smogli snage za preokret. Izjednačio je Van Buren u 102. minuti, da bi Traore u 120. minuti pogodio za pobjedu 4:3 i prolaz u četvrtfinale.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]