Kompletirano 18. kolo
Premijer liga BiH: Široki uz novi skandal na tribinama deklasirao Zvijezdu 09
Da prvo poluvrijeme domaći ne privedu mirno kraju, pobrinula se navijačka grupa Škripari
01.12.2019. u 18:03

Široki Brijeg je nakon pobjeda protiv Veleža i Želje, uknjižio i treći vezani trijumf. U posljednjoj utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Pecari je poražena Zvijezda 09 sa 4:0.

Tim Tonija Karačića je pred svojim navijačima, koji su nakon 59 dana imali pravo biti na tribinama, odlično otvorio meč i već u prvoj minuti preko Dine Ćorića stigao u vodstvo.

Šest minuta kasnije Viktor Angelov pogađa za 2:0.

Da prvo poluvrijeme domaći ne privedu mirno kraju, pobrinula se navijačka grupa Škripari, koja je istaknula transparent i fotografiju sa likom ratnog zločinca Slobodana Praljka. Sudija Sabrija Topalović je susret prekinuo, tražeći da se fotografija ukloni. Kada se to poslije desetak minuta pauze i dogodilo, meč je nastavljen, a navijači Širokog Brijega napustili su tribinu.

Do 68. minute rezultat na Pecari se nije mijenjao, a onda Angelov postiže svoj drugi gol na utakmici za 3:0.

Golijadu na Pecari zaključio je Stipe Jurić pogotkom u 82. minuti.

Širokobriježani imaju 27 bodova i sedmi su na tabeli, dok je Zvijezda na posljednjem mjestu sa sedam bodova na kontu.

Široki Brijeg će u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva u goste kod Tuzla Cityja, a Zvijezda 09 će dočekati Sarajevo.