Preokret na Pecari: Široki Brijeg srušio snove Sarajeva o tituli prvaka?

Objavljeno: 18.02.18 u 19:16

Fudbalerima Širokog Brijega pripao je derbi 19. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva.

Širokobriježani su nakon preokreta slavili rezultatom 2:1. Derbi je oporavdao očekivanja, viđena su tri pogotka, ali i nekoliko dobrih prilika, kako s jedne, tako i s druge strane.

U 28. minuti pokušaj Hebibovića je sa gol linije izbacio Dino Ćorić.

Menalo je bio u izvrsnoj prilici u 39. minuti, ali Pavlović odlično interveniše.

Široki Brijeg je bio nešto bolji rival u drugom dijelu, ali su do pogotka prvi došli gosti.

Igrala se 64. minuta kada je nakon gužve u šesnaestercu domaćih Velkoski proigrao Halilovića, a ovaj rutinski pogodio mrežu Bilobrka.

Slavlje Sarajevo trajalo je svega tri minute. Nakon jednog kornera Menalo je ostao usamljen i glavom matirao Pavlovića.

Veliku šansu za Sarajevo imao je Rahmanović deset minuta prije kraja meča. On je iskoristio grešku protivničke odbrane, zaobišao Bilobrka, ali njegov očajan udarac odlazi daleko od gola.

Bordo tim je brzo kažnjen. Već u narednom napadu zaspala je odbrana Sarajeva, Josip Ćorić je ostao sam kao duh i pogodio za preokret Širokobriježana.

Ekipa Sarajeva i dalje je bez premijerligaškog trijumfa na stadionu u Širokom Brijegu.

U narednom kolu Sarajevo dočekuje Radnik, dok Široki Brijeg gostuje kod fenjeraša Viteza.

Ekipa Gorana Sablića sada ima 38 bodova i zauzima treće mjesto na tabeli. Sarajevo je na četvrtoj poziciji sa tri boda manje. Lider prvenstva Željezničar na kontu ima 44 boda, a drugoplasirani Zrinjski i aktuelni prvak BiH 43 boda.