Prva liga FBiH: Velež siguran protiv Goražda, Jedinstvo slavilo u gostima

objavljeno: 18.08.2018. u 19:29

Odigrano je sedam mečeva 2. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u fidbalu.

Velež je slavio na domaćem terenu protiv Goražda rezultatom 3:1. Gol za vodstvo postigao je Brandao sa bijele tačke u 11. minuti, da bi Blagojević u 51. izjednačio. Od 71. minute gosti su imali igrača manje, jer je Nidal Ćulov dobio drugi žuti karton. Gol za novo vodstvo postigao je Fajić u 77. minuti, a isti igrač je u posljednjim sekundama potvrdio trijumf Rođenih.

U okršaju bivši premijerligaša Zvijezde i Viteza slavio je iz tim Gradačca rezultatom 2:1. Jedinstvo iz Bihaća bilo je bolje od Čapljine sa minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Radosavljević u 37. minuti.

Ekipa Novog Travnika, novajlija u Prvoj ligi, remizirala je protiv Rudara rezultatom 2:2, dok je Bosna golom Muharemovića u sudijskoj nadoknadi stigla do pobjede protiv TOŠK-a.

Rezultati i strijelci: Velež - Goražde 3:1 (Brandao 11, Fajić 77, 90 / Blagojević 51), Zvijezda - Vitez 2:1 (Jusufbašić 37, Pecelj 55 / Petrović 47), Metalleghe - Orašje 1:2 (Haračić 60 / Lugavić 48, Prgić 50), Novi Travnik - Rudar 2:2 (Petak 23, Džepina 90 / Smola 18ag, Kovač 80), Bratstvo - Slaven 1:0 (Čakar 63), Bosna - TOŠK 1:0 (Muharemović 90), Čapljina - Jedinstvo 0:1 (Radosavljević 37).