Prvak se okliznuo u Doboju kod Kaknja: Sarajevo dva puta vodilo, Mladost osvojila bod
Mladost i Sarajevo su remizirali u prvoj utakmici subotnjeg programa drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine
08.08.2020. u 18:52

Duel u Doboju kod Kaknja okončan je rezultatom 2:2. a četiri pogotka viđena su u drugom poluvremenu.

Sarajevo je u prvom poluvremenu moglo riješiti sve dileme oko pobjednika, da su navalni igrači Bordo tima, predviđeni Handžićem imali svoj dan.

Handžić je promašio dva zicera, u 17. i 29. minuti, a osim njega prijetili su Tatar, Velkoski, Rahmanović, ali mreža Mladosti ostala je netaknuta.

Domaći su u 28. minuti burno protestovali kod sudije Miloša Gigovića. Smatrali su da je u šesnaestercu Sarajeva lopta u ruku pogodila Besima Šerbečića, ali arbitar se nije oglasio.

U drugom poluvremenu prava golijada. Za osam minuta igre viđena su tri pogotka.

Sarajevo je povelo u 59. minuti golom Tatara sa bijele tačke. Prethodno je Nikolić srušio Rahmanovića. Samo dvije minute kasnije Mladost dolazi do izjednačenja. Bivši napadač Sarajeva Nedim Hadžić pospremio je loptu iza leđa Kovačevića.

U 67. minuti Haris Handžić se iskupio za mnogobrojne prekršaje, pogodivši sa 2:1. Napadač Sarajeva je danas igrao 100. meč u Premijer ligi BiH, baš kao i njegov kolega Amar Rahmanović.

Kada se činilo da će Sarajevo sigurno privesti meč kraju, Mladost je stigla do izjednačenja. Deset minuta prije kraja susreta sjajan gol iz slobodnjaka postigao je Enes Alić.

Mladost - Sarajevo 2:2 (0:1 Tatar 59', 1:1 Hadžić 61', 1:2 Handžić 67', 2:2 Alić 80').