Liga prvaka
Prvi meč polufinala: Real i Chelsea remizirali u Madridu
Fudbaleri Real Madrida i Chelseaja remizirali su u prvom meču polufinala Lige evropskih prvaka. Meč koji je odigran na stadionu "Alfredo di Stefano" završen je rezulatom 1:1.
27.04.2021. u 22:50

Timo Werner, napadač Chelseaja, već u 10. minuti bio je u situaciji jedan na jedan sa golmanom domaćih.

Odlučio je snažno šutirati po sredini gola, ali je Thibaut Courtois bio oprezan i lagano ukrotio njegov udarac.

Ipak, gosti su poveli četiri minute kasnije kada je Christian Pulišić zatresao mrežu Reala.

Kraljevi su odgovorili nekoliko minuta kasnije kada je Benzema sa dvadesetak metara sjajno šutirao i pogodio stativu.

U 29. minuti zatresla se mreža Chelseaja, a mrežu Plavaca zatresao je Benzema na asistenciju Milita. Francuz je primio loptu u petercu gostiju i maestralno pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu tempo igre je splasnuo, zabilježili smo tek rijetke poluprilike, a promjene rezultata nije bilo. Odluka o putniku u finale past će u Londonu.

Revanš se igra 5. maja, a sutra je na rasporedu drugi polfinalni meč u kojem će PSG ugostiti Manchester City.