Kontrolna utakmica
Prvi poraz Borca na pripremama za nastavak sezone
Fudbaleri banjalučkog Borca upisali su prvi poraz na pripremama za novu sezonu, a bolji od fudbalera Branislava Krunića bio je ruski drugoligaš Chayka koji je slavio s 2:1.
05.02.2020. u 18:02

U prvih 45 minuta, u kojima su za Banjalučane zaigrali kapiten Stojan Vranješ i čuvar mreže Mladen Lučić, koji su tokom prethodnih kontrolnih utakmica pauzirali zbog povrede, odnosno viroze, nije bilo golova.

Ipak u nastavku su se mreže zatresle tri puta.

Poslije pet minuta igre u drugom poluvremenu Artem Vyatkin je ruski tim doveo u vodstvo, ali je Borac pola sata prije kraja uspio da izjednači. Strijelac pogotka bio Marko Mirić.

I kada se činilo da pobjednika u ovom meču neće biti, Pavlenko je u 87. minutu svom timu donio pobjedu.

Podsjećanja radi, Borac je prije puta u Tursku savladao Teleoptik s 3:0. Zatim su Banjalučani po dolasku u Antaliju prvo remizirali sa ruskim Orenburgom 2:2, nakon čega je uslijedio trijumf protiv Vardara 2:0.