Prva liga Slovenije
Prvjenac Čerimagića u pobjedi Triglava na gostovanju kod Olimpije
Fudbaleri slovenskog Triglava odlično su otvorili nastavak prvenstva u ovoj zemlji, a nakon što su u prošlom kolu su 3:0 savladali Rudar, danas su na gostovanju kod Olimpije slavili s 2:0.
25.02.2020. u 18:18

Gosti iz Kranja poveli su u 40. minuti susreta pogotkom Milanovića, a pobjedu Triglava ovjerio je nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Čerimagić pogotkom u 72. minuti meča.

Bivši omladinac Željezničara odlično je reagovao na jednu povratnu loptu, a domaći golman nije imao šanse za silovit udarac s nekih 11-12 metara.

Čerimagić, koji je ove zime stigao u redove Triglava, igrao je do 83. minute kada ga je zamijenio Gajić, a današnji pogodak bio mu je prvjenac u redovima novog tima.

Vrijedi kazati da su cijeli meč u redovima Olimpije odigrali Luka Menalo i Tomislav Tomić.

Golove s utakmice Olimpija - Triglav pogledajte OVDJE.