Liga prvaka
PSG u pozorišnoj atmosferi do četvrtfinala, produžeci na Anfieldu
Paris Saint-Germain izborio je večeras plasman u četvrtfinale Lige prvaka, dok će duel Liverpoola i Atletico Madrida biti odlučen poslije produžetaka, ili penala.
11.03.2020. u 22:53

PSG je u pozorišnoj atmosferi, duelu bez navijača na Parku prinčeva savladao Borussiju sa 2:0 i sa ukupnih 3:2 prošao među osam najboljih klubova Evrope.

Francuski prvak je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu. Neymar je doveo PSG u vodstvo u 28. minuti, a u prvoj minuti nadoknade prvog dijela je Bernat udvostručio prednost domaćeg tima.

Borussija je u finišu ostala sa igračem manje. Direktan crveni karton zaradio je Can.

Utakmica se igrala pred praznim tribinama zbog straha od širenja pandemije koronavirusa, što je jedna od mjera francuskih vlasti.

Podsjetimo, Borussija Dortmund je u prvom meču slavila sa 2:1.

Za razliku od Pariza, publika je mogla prisustvovati meču na Anfield Roadu gdje je Liverpool sa 1:0 pobijedio Atletico Madrid. Španski predstavnik je identičnim rezultatom slavio u prvoj utakmici pa je meč otišao u produžetke.

Liverpool je u prvom dijelu uspio anulirati zaostatak iz prvog meča. Redse je u vodstvo doveo Georginio Wijnaldum u 43. minuti.

Sinoć su četvrtfinale osigurali Leipzig i Atalanta. Preostali mečevi osmine finala igraju se naredne sedmice.

Žrijeb četvrtfinalnih parova održat će se 20. marta.