Super liga
Pukla "petarda": Bašakšehir proradio, asistencija Edina Višće
Nakon dva prvenstvena gola u pretnodnih pet gola, u meču šeste runde Super lige Zmaj je stigao i do prve asistencije u ovoj sezoni
27.09.2019. u 21:22

Istanbulski Bašakšehir u meču šesto kola turske Super lige stigao je do druge ovosezonske pobjede nakon što je na domaćem terenu s 5:0 nadigrao Rizespor.

Fudbaleri viceprvaka Turske poveli su u 19. minuti golom srbijanskog internacionalca Danijela Aleksića koji je odličnu povratnu loptu bh. reprezentativca Edina Višće pospremio u mrežu protivnika. Bila je ovo prva asistencija Zmaja u ovoj sezoni turskog šampionata.

U 33. minuti bilo je 2:0 za ekipu iz Istanbula. Ovoga puta Alksić je bio asistent, a strijelac Gulbrandsen.

S dva gola prednosti domaći su otišli na pauzu, da bi u nastavku još tri lopte odsjele u mreži gostiju.

Prvo je Aleksić u 75. minuti pogodio za 3:0, a lopta je do njega stigla nakon što je jedan odbranbenih igrača Rizespora prethodno izblokirao šut Edina Višće.

Tri minute prije kraja Crivelli povisio na 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio u prvoj minuti sudijske nadoknade postavio Kahveci lijepim udarcem sa preko 25 metara.

Golove s utakmice Bašakšehir - Rizespor pogledajte OVDJE.