La Liga
Ramos ponovo čovjek odluke za Real, Kodro deseti poraz Athletica gledao s klupe
Minimalnom pobjedom na teškom gostovanju kod Athletic Bilbaa fudbaleri Reala su povećali prednost u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu na sedam bodova.
05.07.2020. u 15:56

Čovjek odluke u pobjedi Kraljeva 1:0 bio je njihov kapiten Sergio Ramos. Prekaljeni defanzivac bio je siguran realizator najstrožije kazne u 73. minuti susreta.

Navijačima Barcelone sigurno se neće svidjeti činjenica da je penal ljutim rivalima dodjeljen nakon što je glavni sudija utakmice Jose Luis Gonzales konsultovao VAR. Prethodno je Dani Garcia startovao na Marcela.

U 88. minuti gosti su mogli ovjeriti pobjedu, no šut Karima Benzeme odbranio je golman tima iz Baskije.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro deseti ovosezonski poraz svog tima pratio je sa klupe za rezerve.

Barce će večeras od 22 sata imati priliku da na gostovanju kod Villarreala smanji bodovni zaostatak za liderom španske La Lige.