La Liga
Realu dosuđena tri penala za tešku pobjedu u Vigu
Čak tri penala svirana su u korist Real Madrida u duelu protiv Celte u Vigu.
02.04.2022. u 20:27

Dva udarca sa bijele tačke u pogodak je pretvorio Benzema, dok je jedan udarac zaustavio golman Celte. Real je u konačnici slavio rezultatom 2:1.

Benzema je vodeći gol za Real postigao u 19. minuti, a u 53. je Nolito izjednačio na 1:1.

U 64. minuti Benzema je sa bijele tačke imao priliku da vrati prednost Kraljevima, ali prvi put u dresu Real Madrida nije bio precizan sa bijele tačke. U prethodnih 17 pokušaja uvijek je bio precizan. Sada ga je zaustavio golman Matias Dituro.

Ipak, pet minuta kasnije dosuđen je novi kazneni udarac za Real, a Benzema je ovoga puta bio hirurški precizan. Golman Celte otišao je u jednu, lopta u drugu stranu.

Benzema je ove sezone postigao 33 golva u svim takmičenjima i ovo je njegov najbolji period od dolaska u Real, čiji dres nosi 13 godina.