Premiership
Redsi gaze, pao i Tottenham
Do pete uzastopne pobjede u Engleskoj stigli su fudbaleri Liverpoola
15.09.2018. u 15:31

Redsi su danas na Wembleyu u derbiju petog kola Premiershipa savladali Tottenham sa 2:1. Za Redse su pogađali Wijnaldum i Firmino, dok je utješni gol za Tottenham postigao Lamela.

U 39. minuti Lverpool stiže u vodstvo. Najbolje se nakon gužve u šesnaestercu snašao Wijnaldum i glavom poslao loptu u mrežu.

Redsi su s minimalnom prednošću otišli na odmor, a u 51. minuti Tottenham je mogao do izjednačenja, međutim udarac Lucasa zaustavila je stativa.

Kazna je stigla tri minute kasnije, kada Firmino pogađa za 2:0.

Tottenham u trećoj minuti sudijske nadoknade preko Lamele uspio samo ublažiti poraz.

Vrijedi dodati da je na današnjem susretu srušen i jedan rekord. Naime, utakmicama Tottenhama i Liverpoola u Premier ligi ukupno su postignuta 152 gola čime su oni postali par u čijim je utakmicama palo najviše golova u historiji takmičenja.

Tim Jurgena Kloppa prvi je na tabeli sa maksimalnih 15 bodova i gol-razlikom 11:2, dok je Tottenham ostao na devet bodova na kontu i trenutno je peti.