Kup Italije
Remi bez golova Pjaniću dovoljan da Krunića i Begovića ostavi bez finala
Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u revanš-meču polufinala odigrali 0:0 s Milanom, a borbu za trofej osigurao im je rezultat iz prve utakmice (1:1).
12.06.2020. u 22:57

Duelom dva velikana nastavljena je fudbalska sezona u Italiji koja je bila žestoko pogođena panedmijom koronavirusa.

Prva uzbuđenja u duelu velikih rivala viđena su već na startu susreta, a u 16. minuti meča Stara dama mogla je doći do vodstva. Ipak, Cristiano Ronaldo je s bijele tačke pogodio stativu.

Već u narednoj minuti Rossoneri su ostali s deset igrača na terenu nakon što je Ante Rebić žestoko startovao na Danila, pa mu je Daniele Orsato pokazao direktan crveni karton.

Miralem Pjanić, koji je počeo susret, igrao je do 62. minute kada ga je zamijenio Khedira, dok je Rade Krunić u redovima Milana priliku dobio od 82. minute.

Asmir Begović je susret u kojem nije bilo golova, a na kraju kojeg se radovao rival i Torina, pratio sa klupe za rezerve.

OVDJE pogledajte najzanimljivije detalje s meča Juventus - Milan.