Remi Radnika i Širokog, "minimalac" Borca u derbiju kola
Dva susreta četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igraju se danas. U prvom, koji nosi epitet derbija kola, Borac je savladao Zrinjski 1:0, dok Radnik i Široki Brijeg odigrali 1:1. Tekstualne prijenose ovih mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
16.08.2020. u 15:57

15:56 - Borac je u prošlom kolu poražen s 2:1 na Grbavici od Željezničara, dok je Zrinjski na stadionu Pod Bijelim brijegom odigrao 0:0 sa Radnikom.

15:56 - Današnji susret između Radnika i Širokog Brijega, koji se od 19 sati igra na Gradskom stadionu u Bijeljini, bit će historijski za domaćina. Naime, prvi put fudbaleri prijemijerligaša iz Semberije domaći susret odigrat će pod svjetlima reflektora.

16:02 - Mladen Žižović, trener Zrinjskog, odredio je početni sastav za današnji susret:

16:05 - Na klupi Zrinjskog su ostali: Soldo, Bošković, Kunić, Arežina, Bekić, Govedarica, Sadiku, Filipović, Zec.

16:14 - Borac će igrati u sastavu: Pavlović, Kujundžić, Jovanović, Danilović, Dujaković, Vojnović, Lukić, Vranješ, Milojević, Zilkić, Zakarić.

16:25 - Rezervisti Borca u današnjem meču su: Damjanović, Radulović, Kajkut, Crnov, Marković, Ćosić, Kalesić, Oliveira, Bosančić.

1. min.: Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

4. min.: Stojan Vranješ šutirao sa 30ak metara visoko preko gola!

5. min.: GOL GOL GOL! Borac vodi 1:0. Stojan Vranješ je pogodio poslije asistencije Almedina Zilkića.

7. min.: Prvi koner na utakmici za Zrinjski.

11. min.: Zilkić je iz slobodnjaka pokušao ugoziti Horkaša, golman Zrinjskog brani.

15. min.: Centaršut Stojkića završava u rukama Pavlovića.

19. min.: Vranješ s pet metara glavom prebacuje gol gostiju, no i da je pogodio gol ne bi važio. Kapiten Boraca bio je u ofsajdu.

19. min.: Tičinović je pokušao lobovati Pavlovića, a samo nekoliko trenutaka kasnije odbrana Borca je izblokirala šut Trebotića.

20. min.: Žuti karton za Mašića (Zrinjski) zbog opasne igre.

23. min.: Borac je bio u dobroj prilici, no Vranješ je loše primio loptu u kaznenom prostoru gostiju.

26. min.: Drugi korner za Zrinjski nije donio nikakvu opasnost po gol domaćina.

29. min.: Obečavajući napad gostiju okočnao je Jakovljević prekršajem u napadu.

30. min.: Irfan Peljto je prekinuo utakmici kako bi se fudbaleri osježili. Dosta je vruće i sparno vrijeme u Banjoj Luci.

35. min.: Period nešto mirnije igre...

37. min.: Vranješ šutira neprecizno slabijom desnom nogom, nakon što ga je lijepo proigrao Zilkić.

39. min.: Lopta Vranješu biježio u gol-aut, iako je bio u izglednoj situaciji...

45. min.: U toku je posljednji minut prvog dijela utakmice Borac - Zrinjski, igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

45. +1: Četvrti udarac Borca ka golu gostiju zaustavlja Horkaš. Zanimljvo sve četiri udarca uputio je Stojan Vranješ.

45. +2: Korner za Zrinjski izborio je Stojkić.

Kraj prvog poluvremena u Banjoj Luci, poslije prvih 45 minuta Borac vodi 1:0 golom Vranješa iz pete minute.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme susreta Borac - Zrinjski.

18:05 - Poznati su sastavi Radnik i Širokog Brijega za susret koji počinje u 19 sati.

Radnik: Kozić, Novaković, Mekić, Vasić, Bradonjić, Gogić, Huseinbašić, Đurić, Motika, Koraksić, Šubert.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Ćorić, Jurilj, Angelov, Marić, Stanić, Radeljić, Begić, Pervan.

50. min.: Prvi korner u drugom poluvremenu, izvest će ga Borac.

51. min.: Dujaković je silovito šutirao iz velike udaljenosti, no lopta je na putu ka golu gostiju pogodila nekog njegovih saigrača, te završila u gol-autu.

52. min.: Vojnović iz dobre situacije, nakon lijepe kontre, šutira po sredini gola. Možda mu je bolje rješenje bio usamljeni Zilkić na lijevoj strani Borčevog napada.

59. min.: Filipović i Govedarica ušli su u igru umjesto Ćorluke i Todorovića.

61. min.: Bezopasan šut Anesa Mašića.

63. min.: Barbarić u posljednji trenutak interveniše ispred Vranješa. Novi korner za Borac.

67. min.: Dobar pokušaj Govedarice, ali njegov šut odlazi pored gola Borca. Gađao je fudbaler dalji ugao Pavlovićevog gola.

69. min.: Velika prilika za Zrinjski nakon kornera. Mašić je pokušao glavom, lopta odlazi pored stative.

75. min.: Nova minuta odmora za osvježenje fudbalera.

76. min.: Kujundžić i Vojnović izlaze, Ćosić i Radulović su u igri.

77. min.: I Zrinjski je obavio dvostruku izmjenu. Zec i Bekić, zamijenili su Stojkića i Mašića.

83. min.: Lopta u proteklih nekoliko minuta nešto više u posjedu gostiju.

85. min.: Saša Kajkut mijenja Jovu Lukića.

90. min.: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

90. +1: Dejan Bosančić mijenja strijelca jedinog gola, Stojana Vranješa. Oliviera Cruz debituje u PLBiH, zamijenio je Danilovića.

90. +4: Žestok okršaj Kajkuta i Zlomislića. Umiješali su se svi igrači, a vinovnici su se našli u bilježnici Irfana Peljte.

VEZANI TEKST - Borac stopostotan na domaćem terenu, drugi poraz Zrinjskog

Kraj utakmice, Borac je u trećoj domaćoj utakmici upisao treću pobjedu.

1. min.: Počeo je susret u Bijeljini, prvi s centra krenuli su domaći fudbaleri.

4. min.: Prvi korner na utakmici izvest će Radnik.

4. min.: Mekić je pokušao iz velike udaljenosti, no lopta odlazi pored gola.

9. min.: Bez ozbiljnijih prilika na staru susreta u Semberiji.

13. min.: Drugi korner za Radnik poslije prodora Huseinbašića.

15. min.: Dobar skok Ćorića, no njegov udarac glavom poslije ubačaja Jurilja bio je lagan plijen za Kozića.

18. min.: Historijski trenutak za Radnik, upalili su se reflektori na Gradskom stadionu u Bijeljini.

23. min.: Cipetić centrira, ali lopta završava u naručju golmana Radnika.

VEZANI TEKST - Pogledajte najinteresantnije detalje s utakmice Borac - Zrinjski

24. min.: Huseinbašić dobro probija stranu, no loše centrira... Lopta je završila u gol-autu.

26. min.: Odlična prilika za goste, no Cipetić je loše reagovao u jako dobroj situaciji za njegov tim.

28. min.: Prvi udarac iz ugla za Širokobriježane.

32. min.: Motika je izveo slobodni udarac, ali gostujuća odbrana otklanja opasnost. Vasić je dobio žuti karton nakon što je srušio Marića na suprtonoj strani.

39. min.: Najbolji pokušaj domaćina u dosadašnjem dijelu susretu, no šut Bradonjića zaustavio je Zlomislić.

40. min.: Angelov je odlično uposlio Pervana, koji neometano sa vrha šesnaesterca šutira pored gola.

42. min.: Huseinbašić je bio u odličnoj šansi, poslije dobrog proigravanja Đurića, no kao da se prepao brzonogi napadač Radnika, pa je umjesto da šutirao želio proigrati Bradonjića ispred kojeg je reagovala odbrana gostiju.

44. min.: Žuti karton za Stanića, po jedan karton na obje strane.

45. min.: Minuta sudijske nadoknade.

45. +1: Velika šansa za Široki! Pervan s metar nije loptu uspio ugurati u mrežu Kozića.

Kraj prvog poluvremena u Bijeljini!

46. min.: Adis Mulahasanović označio je početak drugog poluvremena.

48. min.: Prizemni centaršut Cipetića u korner izbacuje Šubert.

53. min.: Obšivač je pogodio stativu, no bio je u nedozvoljenoj poziciji.

56. min.: Kozić interveniše van šesnaesterca ispred Angelova.

60. min.: Bradonjić šutira sa 16 metara, ali pored gola.

61. min.: Karačić pravi dvostruku izmjenu. Umjest Pervana i Angelova u igru ulaze Vukoja i Jurić.

62. min.: Mekić šutira direktno u Zlomislića.

66. min.: Deseti ofsajd za fudbalere Širokog u večerašnjem duelu!

68. min.: GOL GOL GOL! Široki vodi golom Ćorića!

70. min.: Jurilj napušta igru, Jović umjesto njega.

73. min.: Šarić i Janjić ulaze umjesto Motike i Mekića u redovima Radnika.

75. min.: Zlomislić interveniše poslije slabe reakcije Stanića i izbacuje loptu u korner.

78. min.: GOL GOL GOL! Rezervista Kenan Šarić je izjednačio na 1:1!

80. min.: Nova izmjena u redovima Radnika, Zukić ulazi u igru umjesto Huseinbašića.

82. min.: Jović šutira direktno u Kozića, dobro je prethodno centrirao Cipetić.

85. min.: Đurić izlazi iz igre, Popara je na terenu.

90. min.: Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

90. +3: Po jedna šansa na obje strane u posljednjim trenucima sudijske nadoknade.

Kraj utakmice u Bijeljini, Radnik - Široki Brijeg 1:1.