Miroljubivo u Sevilli
Remi Španije i Švedske: Berg i Morata najveći krivci za prvu "nulu" na EP
Španija i Švedska podijelili su bodove u meču prvog kola grupe E Evropskog fudbalskog prvenstva.
14.06.2021. u 22:57

Meč na La Cartuja stadionu u Sevilli okončan je rezultatom 0:0. Prvi je ovo duel na ovogodišnjoj smotri najboljih selekcija Evrope nakon kojeg su mreže ostale netaknute.

Napadači Španije i Švedske još uvijek nisu podesili nišanske sprave. Prilika s obje strane je bilo, ali one nisu realizirane. Crvena furija je kontrolisala igru, imala posjed, a Švedska se organizirano branila i čekala svoje šanse iz kontranapada.

U 38. minuti Morata nije iskoristio veliku grešku švedske obrane. Španski centarfor izašao je sam pred golmana, međutim šutirao je pored gola. Selektor Španije Luis Enrique nije mogao vjerovati šta je promašio njegov napadač.

Mogla je Crvena furija biti ekspresno kažnjena. U 41. minuti je šutirao Isak, ali Llorente blokira na gol-liniji, a lopta je pogodila i stativu.

U 61. minuti u sjajnoj šansi nakon prodora Isaka našao se Berg. Švedski napadač ostao je zaboravljen na drugoj stativi, ali nije uspio pospremiti loptu u mrežu. Slabo je reagirao i bio je neprecizan.

Španija je u finišu meča imala sjajnu priliku preko Morena, čiji udarac glavom s pet metara brani golman Olsen.

U prvoj utakmici u ovoj grupi Slovačka je iznenađujuće pobijedila Poljsku 2:1.

U drugom kolu snage će odmjeriti Švedska - Slovačka i Španija - Poljska.