Pripremni mečevi za EP
Rivali Zmajeva poraženi: Estonija šokirala Fince, Makedonci deklasirali Kazahstan
Fudbalska reprezentacija Finske poražena je u prijateljskom susretu od Estonije s 1:0.
04.06.2021. u 20:14

Finci, koji su jedan od rivala Zmajeva u kvalifikacijama za Svjetsko prvensto 2022. godine, poraženi su na Olympiastadionu u Helsinkiju. Glavni "krivac" za poraze je napadač Flore iz Talina Rauno Sappinen, koji je u 59. minuti sigurno realizovao najstrožiju kaznu.

Poraz u generalnoj probi pred EURO svakako može zabrinuti finskog selektora Markkua Kanervu, s obzirom da se njegovu selekciju za osam dana očekuje duel prvog kola grupe B protiv Danske.

Naravno, raspoloženje mu može popraviti naša selekcija ukoliko, u slučaju pobjede u prijateljskom meču protiv Danske.

Još jedan rivala Zmajeva iz kvalifikacija, koji za razliku od Finske neće učestvovati na EP-u, selekcija Kazahstana, doživjela je težan poraz od Sjeverne Makedonije.

Makedonci su slavili s 4:0, a strijelci su bili Alioski, Trickovski, Ristovski i Churlinov. Kapiten FK Sarajevo Krste Velkoski priliku je dobio od 81. minute.