Serie A
Roma slavila u gostima kod Genoe, Džeko u 74. minuti "naplatio" promašaje
Pobjedu Rome u gostima kod Genoe rezultatom 3:1 potvrdio je Edin Džeko golom u 74. minuti susreta
19.01.2020. u 19:54

Fudbaleri Rome zabilježili su 11. prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni nakon što su večeras na stadionu "Luigi Ferraris" s 3:1 savladali Genou.

Rimski sastav, koji je kao kapiten večeras predvodio Edin Džeko, poveo je već u šestoj minuti susreta, a strijelac je bio Cengiz Under nakon asistencije Justin Kluiverta.

Dobru priliku u 15. minuti imao je kapiten našeg nacionalnog tima, no lopta je poslije njegovog udarca glavom završila u rukama domaćeg čuvara mreže,

Genoa je u 35. minuti zaprijetila preko Paola Ghiglionea, ali je ovoga puta golman Vučice dobro reagovao.

U finišu prvog poluvremena pala su dva gola. Prvo je Davide Biraschi pogodio vlastitu mrežu, da bi već u narednoj minuti iskusni makedonski internacionalac Goran Pandev iskoristio slabu reakciju gostujuće odbrane, ali i golmana, te pogodio za 1:2. Prethodno ga je dobro uposlio Lasse Schone.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku imali su domaći fudbaleri, no Pau Lopez je u 53. minuti odličnom intervencijom "skinuo" udarac Edoara Goldanige.

Pet minuta kasnije Jordan Veretout je žestoko šutirao, ali je Mattia Perin zaustavio njegov šut.

Igrala se 74. minuta kada je Lorenzo Pellegrini poslao dobru loptu u prostor, a Edin Džeko je odlično snašao i loptu, koja ga večeras i nije pretjerano slušala, pospremio iza leđa Perina za svoj osmi prvenstveni pogodak.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, pa je Roma zabilježila 11. ovosezonsku pobjedu u Serie A.

Od posljednjih 12 susreta protiv Genoe Roma je deset riješila u svoju korist.

Golove s utakmic Genoa - Roma pogledajte OVDJE.