Serie A
Roma u Bologni postigla pet golova, Džeko treći najbolji strijelac u historiji kluba
Edin Džeko postigao je 111. gol za Romu u pobjedi Vučice na gostovanju kod Bologne rezultatom 5:1.
13.12.2020. u 16:59

Dijamant se na vječnoj listi najboljih strijelaca na trećem mjestu poravnao s Amadeom Amadeijem.

Roma je svih pet pogodaka postigla u prvom poluvremenu.

Bologna je kapitulirala u 5. minuti kada je Poli postigao autogol. Pet minuta kasnije Edin Džeko četvrtim golom u sezoni povćava na 2:0.

U 15. minuti Pelegrini je zatresao mrežu Bologne za 3:0, a u 24. domaći zahvaljujući autogolu Cristanea smanjuju prednost, a ispostavit će se postižu i počasni pogodak.

Veretout je u 35. minuti postigao četvrti gol za Romu, a golijadu je ovjerio Mkhitaryan u 44. minuti.

Edin Džeko igrao je do 82. minute.

Roma nakon 11 odigranih utakmica ima 21 bod na kontu i trenutno je na petom mjestu Serie A.