Bh. okršaj u Evropi
Rukometaši Borca pobijedili Vogošću i izborili osminu finala Challenge Cupa
Banjalučani su i u uzvratnom susretu trećeg kola na svom terenu, pred oko 1.800 gledalaca, savladali Vogošću Poljine Hills sa 30:18
24.11.2018. u 23:16
RK Borac

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u osminu finala Challenge Cupa.

Banjalučani su nakon mininalne pobjede u gostima u prvom meču u Vogošći, večeras i u uzvratnom susretu trećeg kola na svom terenu, pred oko 1.800 gledalaca, savladali Vogošću Poljine Hills sa 30:18.

Ovim trijumfom Borac je nakon 14 sezona izborio "evropsko proljeće".

Od početka utakmice domaći su krenuli silovito i u 10. minutu poveli sa 5:0. Do kraja poluvremena Borac je održavao rezultatsku prednost koja je u 22. minuti iznosila osam golova (12:4). U finišu su gosti uspjeli smanjiti zaostatak na pet golova (13:8).

Isti odnos snaga viđen je i u drugom poluvremenu, a Banjalučani su u 42. minutu prvi put došli do dvocifrene prednosti koju su održali do kraja meča.

Najefikasniji u Borcu bili su Vladan Đurđević sa sedam i Dean Šešić sa šest golova, a kod Vogošće najefikasniji je bio Almir Osmanhodžić sa četiri pogotka.