Savladali Izviđač
Rukometaši Vogošće osvojili Kup BiH
Rukometaši Vogošće osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23. Vogošćani su u finalu odigranom na domaćem terenu pobijedili ekipu Izviđača rezultatom 31:26.
28.05.2023. u 20:14

U prvom poluvremenu Vogošća je bolje krenula i povela sa 5:2, ali je Izviđač vrlo brzo anulirao prednost domaćina i došao do izjednačenja, a potom i do preokreta. Otišao je i Izviđač do tri gola prednosti, Vogošća se vratila, a na odmor skauti odlaze sa dva gola prednosti (16:14). Nakon sedam minuta igre u nastavku Vogošća je napravila sjajnu seriju od 6:1 i povela sa 20:17. Nakon promašaja Izviđača, Nikola Grujić vodi Vogošću na plus četiri (21:17).

Na ulasku u posljednjih 15 minuta Vogošća je imala pet golova prednosti (24:19). Izviđač uzvraća serijom od 3:0 i dolazi na zaostatak od dva gola (22:24). Na ulasku u posljednjih 10 minuta Vogošća je vodila sa 26:22. Do kraja meča Vogošćani su sačuvali prednost i stigli do drugog trofeja pobjednika Kupa BiH u historiji.

Najefikasniji kod Vogošćana bio je Nikola Grujić sa 10 golova, a Ermin Ombaša dodao je pet. Kod Izviđača je Milan Vukšić postigao devet pogodaka, a Ivano Pavlović je dodao četiri.

Bekir Čordalija iz RK Vogošća je najbolji golman završnice, dok je njegov klupski saigrač Nikola Grujić najbolji strijelac sa 15 golova. Izviđačev Milan Vukšić je izabran za MVP, najkorisnijeg igrača, Final foura.