EHF EURO 2020
Rukometašice Norveške nove su evropske prvakinje
Ženska rukometna rukometna reprezentacija Norveške pobjednik je Evropskog prvenstva nakon što je u finalu savladala Francusku sa 22:20
20.12.2020. u 19:34

Početak susreta bio je dosta ujednačen, a nakon što je Norveška stigla prvi put do vodstva (5:4) nije ga ispuštala do kraja prvog poluvremena.

Prednost skandinavske selekcije uglavnom je rasla, a dvije dobre serije omugućile su Norvežankama da na poluvrijeme odu s četiri gola prednost (14:10).

Na startu drugog dijela Norveška je otišla na pet golova viška, no nakon toga uslijedio je perio utakmice koji je pripao Francuskinjama, a u kojem su u potpunosti istopile prednost svojih protivnica.

U posljednjih desetak minuta drugog poluvremena gledali smo jako uzbudljivu utakmicu. Igralo se gol za gol.

Ipak, kada su Norvežanke u 59. minuti pogodile za 22:20 bilo je jasno da titula evropsko zlato odlazi u Skandinaviju.

Prvo ime u pobjedničkom sastavu bile su Kristiansen, Mork i Skogrand sa po četiri gola, dok je Foppa sa pet pogodaka bila najefikasnija igračica Francuske, ali i finalnog meča.