Drugi krug ostao san
Rumunija očitala lekciju Bosni i Hercegovini i nanijela joj drugi poraz na eEuru
eZmajevi teško poraženi su i u drugom susretu na Evropskom prvenstvu, a Rumunija je slavila sukupnih 8:2.
23.05.2020. u 14:55

U prvom od dva meča Rumunija je s 3:1 bila bolja od naše selekcije.

VEZANI TEKST - Njemačka prejaka za Zmajeve, naredni protivnik Rumunija

Iako su Zmajevi već u drugoj minuti susreta poveli pogotkom Amera Gojaka, u nastavku utakmice Rumuni su napravili totalni preokret. I zasluženo slavili u prvom od dva duela sa našom reprezentacijom.

Ni drugi duel nije bilo ništa bolji po BiH jer su Rumuni poslije 20 minuta igre imali dva gola prednosti, a ubrzo je bilo već 4:0 za Rumuniju.

Lijepim golom iz slobodnjaka Miralem Pjanić je smanjio na 4:1, da bi konačan rezultat u drugoj utakmice glasio 5:1.

Porazom od Rumunije BiH se oprostila od drugog kruga Evropskog prvenstva, a Rumuni su potvrdili da pet golova u mreži Španije nije bila slučajnost.