Veliko slavlje
Salihamidžić nije krio emocije nakon gola u 89. minuti
Fudbaleri Bayerna osvojili su naslov prvaka Njemačke nakon ludog zadnjeg kola u kojem je Borussija Dortmund remizirala s Mainzom 2:2, dok je Bayern u gostima pobijedio Koln 2:1.
27.05.2023. u 17:41

Bayernu je da osvojio titulu bila potrebna pobjeda danas protiv Kolna u posljednjem kolu Bundeslige, te da Mainz ne izgubi u Dortmundu, što se i dogodilo.

Bavarci su na otvaranju meča golom Comana u Kolnu poveli sa 1:0, a na ruku mu je išlo i to što je u Dortmundu Mainz dobrim dijelom vodio, prvo 2:0, a potom i 2:1.

U 81. minuti je dosuđen penal za Koln i Ljubičić je bio precizan za 1:1, što je izazvalo šok navijačima Bayerna.

Uslijedila je infarkt završnica, da bi u 89. minuti Musiala pogodio za 11. uzastopnu titulu Bavaraca.

Sve to sa tribina pratio je i Hasan Salihamidžić, sportski direktor Bayerna.

On je pogodak Musiale proslavio na svoj način, pokazavši velike emocije.