Golijada na Koševu
Sarajevo na krilima rezervista savladalo Slogu
Fudbaleri Sarajeva su u sjajnom meču na Koševu savladali Slogu sa 4:2 u okviru trećeg kola Premijer lige.
30.07.2022. u 22:50

Sloga je povela iz prvog napada u trećoj minuti. Dizdarević je nakon kontranapada odbranio pokušaj gostiju, lopta je došla do Stevanovića koji je pogodio za vodstvo svog tima.

Sarajevo je do poluvremena svim silama krenulo do izjednačenja.

Bordo tim je imao veliki broj prilika preko Suljića, Mulahusejnovića, Varešanovića, Čatakovića,... ali je izostala realizacija. Trako, golman Sloge, je u prvom dijelu sjajnim intervencijama izluđivao izabranike Feđe Dudića.

Sarajevo je u nastavku susreta nastavilo gdje je stalo u prvom poluvremenu, što je urodilo plodom.

Mulahusejnović u 49. minuti na asistenciju Varešanovića donosi izjednačenje. Deset minuta kasnije rezervista Ikić majstorskim udarcem donosi vodstvo Bordo timu.

U 64. minuti još jedan rezervista Džafić povećava prednost Sarajeva.

Izabranici Feđe Dudića nisu stali ni nakon trećeg postignutog pogotka. Ikić i Varešanović su imali velike šanse, ali izostala je realizacija.

Dobojlije su u 78. minuti imale sjajnu šansu preko Jankovića, ali je Dizdarević sjajno intervenisao.

Dadić je u 85. smanjio prednost Bordo tima. Ahmetović, koji je također ušao u drugom poluvremenu, na asistenciju Džafića petom majstorski pogađa za konačnih 4:2.