Schalke prekinuo crnu seriju, Leipzig slavio kod Hoffenheima
Tim iz Gelsenkirchena na svom terenu savladao je Mainz sa 1:0
29.09.2018. u 17:43

Fudbaleri Schalkea ostvarili su prvu pobjedu u sezoni tek u 6. kolu Bundeslige.

Tim iz Gelsenkirchena na svom terenu savladao je Mainz sa 1:0, a jedini gol na utakmici viđen je u 11. minuti kada je Schopf pogodio mrežu gostiju. Na taj način Schalke je prekinuo crnu seriju od pet uzastupnih ligaških poraza.

Visoku domaću pobjedu upisao je Nurnberg, koji je rezultatom 3:0 porazio Fortunu Dusseldorf.

Leipzig je sa 2:1 slavio na gostovanju kod Hoffenheima. Oba puta mrežu domaćina zatresao je Poulsen i to u 53. i 73. minuti. Počasni gol postigao je Kramarić u 93. minuti sa bijele tačke. Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu.

Stuttgart je rezultatom 2:1 savladao Werdera, dok je susret Wolfsburga i Borussije M'Gladbacha završio rezultatom 2:2.