SP u rukometu
Senzacija u Egiptu: Hrvatska bez pobjede protiv Japana
Rukometna reprezentacija Hrvatske mučila se protiv Japana na otvaranju Svjetskog prvenstva koje se igra u Egiptu.
15.01.2021. u 19:26

Meč u Aleksandriji okončan je bez pobjednika - 29:29.

Tokom prvog poluvremena prednost je konstatno bila na strani Japana, koji je u nekoliko navrata imao i plus 6 (14:8, 15:9 i 17:11). Izabranici Line Červara do odlaska na odmor uspjeli su smanjiti zaostatak na minus 3 (17:14).

Duvnjak i društvo dodatno su stisnuli gas u nastavku meča, a u 48. minuti stigli su do izjednačenja - 23:23. Imali su u nekoliko navrata priliku da preuzmu vodstvo, ali nisu uspjeli. U posljednjem napadu imali su sedmerac, a Čupić je devet sekundi prije kraja pogodio za konačnih 29:29.

Za razliku od Hrvata, reprezentativci Njemačke nisu se previše mučili protiv Urugvaja ostvarivši uvjerljiv trijumf rezultatom 43:14. Zanimljivo, Panceri su u prvom poluvremenu primili samo četiri gola!

Argentina je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Konga slavivši 28:22, iako su Gaučosi na poluvremenu gubili sa 13:14.

I duel između Španije i Brazila završio je bez pobjednika - 29:29.