LaLiga
Sevilla pobjedom protiv Cadiza nastavlja borbu za titulu
Sevilla je u gostima savladala Cadiz sa 1:0.
03.01.2022. u 23:07

Jordan je mogao dovesti Sevillu u vodstvo već u drugoj minuti susreta, međutim njegov šut je otišao pored desne stative.

U prvom poluvremenu više nije bilo dešavanja.

Na pogodak se čekalo do 58. minute. Ocampos je poslao loptu u mrežu Cadiza za 1:0.

Sevilla je imala priliku da udvostruči prednost u 66 minuti. Acuna je sjajno šutirao, na pravom mjestu je bio golman domaće ekipe koji je loptu skrenuo u stativu.

Cadiz je u 85. minuti imao šansu da dođe do boda ali je Andone bio neprecizan.

U 90. minuti Ocampos postiže svoj drugi pogodak večeras, međutim on je poništen zbog ofsajda.

Andalužani ovom pobjedom nastavljaju borbu za titulu sa Real Madridom. Sevilla se nalazi drugom mjestu LaLige sa 41. bodom. Real je prvoplasirani sa 46 bodova, s tim da Kraljevi imaju i utakmicu više.

Cadiz je pretposljednji na tabeli sa samo 14 bodova, te im u nastavku sezone slijedi borba za opstanak u društvu najboljih.