La Liga
Simultanka Karima Benzeme za povratak Reala na lidersku poziciju
Propast Superlige za čijeg predsjednika je imenovan prvi čovjek Real Madrida Florentino Perez nije mnogo utjecala na fudbalera Kraljeva koji su u meču 31. kola La Lige s 3:0 trijumfovali u gostima kod Cadiza.
21.04.2021. u 23:52

Los Blancosi su se na lidersko mjesto španskog šampionata vratili zahvaljujući golovima koji su postignuti u periodu od 30. do 40. minute susreta.

Izabranici Zinedinea Zidanea poveli su zahvaljujući jedanaestercu kojeg je realizovao Karim Benzema u 30. minuti.

Tri minute kasnije francuski napadač asistirao je Odriozoli za 0:2, da bi u 40. minuti odličnu partiju krunisao drugim golom, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Nakon ove pobjede Real je makar privremeno izbio na lidersku poziciju La Lige sa 70 bodova, koliko ima i gradski rival Atletico.

U derbiju začelja koji se igrao danas fudbaleri Valladolida remizirali su u gostima kod Elchea, a u meču koji je završen 1:1 bh. napadač Kenan Kodro igrao je do 63. minute.