Derbi bez pobjednika

Široki odnio bod s Koševa, Zrinjski sve bliže Sarajevu zahvaljujući Bilobrku

Objavljeno: 14.04.2019. u 21:22

Sarajevo ni u trećoj uzastopnoj domaćoj utakmici u Premijer ligi nije uspio upisati pobjedu

Posljednja utakmica 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Širokog Brijega okončan je 0:0.

Derbi ove premijerligaške runde, počeo je poprilično skromno. Prva ozbiljnija situacija viđena je u 17. minuti. Ahmetović je bio u kontri, no Matić je pravovremeno uklizao i odnio loptu. Najboji strijelac domaćeg tima tražio je prekršaj, no nije ga dobio.

U 33. minuti gostujući trener Goce Sedloski bio je primoran napraviti izmjenu. Umjesto povrijeđeno Hrkaća u igru je ušao Eliomar.

Dobru priliku Široki Brijeg je imao u 38. minuti kada je Barišić pogodio prečku Kovačevićevog gola, da bi pet minuta kasnije kolosalnu priliku za Bordo tim imao Ahmetović.

Stasiti napadač sam je izbio pred Bilobrka, ali je jako loše šutirao i olakšao posao gostujućem čuvaru mreže.

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez golova, u nastavak je Sarajevo ušlo mnogo ofanzivnije. U 56. minuti šutirao je Halilović, no Bilobrk je bio na visini zadatka.

Široki Brijeg je u 76. minuti ostao s deset igrača na terenu nakon što je kapiten tima sa Pecare Dino Ćorić zaradio drugi žuti karton.

Tri minute nakon isključenja Ćorića iz dobro prilike je šutirao Marković, ali dosta neprecizno, pa Kovačević nije ni morao intervenisati.

Iako su do kraja utakmice izabranici Husrefa Musemića uglavnom imali loptu u svom posjedu, ozbiljnu priliku imali su tek u sudijskoj nadoknadi, kada su i tražili najstrožiju kaznu, ali je nisu dobili, makar ne u toj situaciji.

Ipak, nekoliko trenutaka kasnije glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Slavili su fudbaleri Sarajeva dosuđeni penal, no na kraju su se radovali ipak gosti, jer je penal Velkoskom skinuo Bilobrk, tako da je derbi 26. kola PLBiH okončan podjelom bodova. Ovom rezultatu svakako će se obradovati fudbaleri i navijači Zrinjskog koje od vodećeg Sarajeva sada dijele četiri boda.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]