ABA 2 liga
Široki uvjerljiv protiv Sparsa
Pobjedom nad Sparsom 81:73 (23:15, 18:18, 24:16, 16:24) košarkaši Širokog napravili su značajan korak ka plasmanu na završni turnir ABA2 lige.
07.03.2023. u 21:16

Domaći košarkaši dobro su otvorili susret te su nakon prve četvrtine imali prednost od osam poena, a istom razlikom otišlo se na odmor.

Ključnu prednost Široki je ostvario u trećem periodu igre te su u posljednju četvrtinu ušli s vodstvom od 65:49.

U završnici Spars je uspio ublažiti poraz te je konačni rezultat glasio 81:73.

Najraspoloženiji kod domaćina bio je kapiten Ive Ivanov s 23 poena (osam skokova, pet asistencija), Daishon Knight postigao je 17, a Filip Kraljević 14 poena (devet skokova). Po 11 poena postigli su Emmanuel Little (osam skokova) i Josip Čović.

Kod Sparsa Luka Majstorović s 21 poenom i Haris Ćurevac s 19 (sedam skokova) bili su najbolji pojedinci. Stevan Karapandžić dodao je 12 koševa.

Široki trenutno ima omjer pobjeda i poraza 7-4 i četvrti je na tabeli. Do kraja "balona" koji se igra u dvorani Pecara, Široki će se sastati s Osijekom (9. marta) i Goricom (11. marta).

Na završni turnir ABA 2 lige, koji se igra od 12. do 16. aprila u slovenskim Domžalama, plasirat će se osam najboljih ekipa.