Igrač utakmice
Sjajni Kenan Pirić zaustavio Midtjylland, asistirao za vodstvo AEK-a
Kenan Pirić, golman fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, najzaslužniji je što AEK iz Larnace nije doživio poraz na gostovanju u Danskoj.
19.07.2022. u 21:37

Kiparski viceprvak gostovao je kod Midtjyllanda u prvom meču drugog pretkola Lige evropskih prvaka i ostao je neporažen - 1:1.

Duel je završen rezultatom 1:1, a Pirić je bio sjajan na golu AEK-a. Naprosto je izluđivao igrače domaćeg tima, a gol je primio u 84. minuti kada je nakon kornera pogodio Sviatchenko.

Prije toga goste je u vodstvo doveo Gyurcso u 81. minuti. Zanimljivo, asistenciju je upisao golman našeg nacionalnog tima, te je na taj način potvrdio epitet igrača utakmice.

Svih 90 minuta za AEK je odigrao i naš reprezentativni stoper Hrvoje Miličević, koji je u 47. minuti dobio žuti karton.