Sloboda krenula pobjedom: Džokeri s klupe donijeli Tuzlacima trijumf protiv Rudara
Ekipa tuzlanske Slobode pobjedom je krenula u novu premijerligašku sezonu.
18.07.2021. u 20:54

Teškom mukom Tuzlaci su pred svojim navijačima na Tušnju savladali novopečenog premijerligaša Rudar iz Prijedora rezultatom 1:0.

Gol odluke viđen je u 81. minuti. Pogodio je rezervista Mirsad Ramić na asistenciju Abida Mujagića, još jednog igrača koji u igru ušao u drugom poluvremenu. Za Ramića je ovo prvjenac u crveno-crnom dresu, a ovog ljeta on je stigao na posudbu iz Tuzla Cityja.

Sloboda je dominirala, naročito u prvom dijelu, ali iz nekoliko izglednih prilika nije uspjela postići pogododak.

U drugom poluvremenu Mladen Žižović je promijenio formaciju, s klupe uveo Husejinovića, Ramića, Mujagića..., što se isplatilo u 80. minuti.

Rudar je bio rezervisan u prvom dijelu, u drugom poluvremenu gosti su dva puta pokušali preko rezerviste Mandića, ali oba puta Slobodin golman Bukvić bio je uspješniji.

Sloboda u narednom kolu ide u goste Radniku, a Rudar će prve bodove tražiti na domaćem terenu protiv Širokog Brijega.