Sudija u elementu
Smiješno: Penali iz Srbije mogli bi vam popraviti raspoloženje
29.10.2018. u 13:00

Mladost iz Lučana pobijedila je u nedjelju na domaćem terenu Spartak iz Subotice rezultatom 2:1.

Svi golovi, zanimljivo, postignuti su iz penala. Sva tri u posljednjim minuta igre. Bar dva su vrlo sporna.

Prvi penal sviran zbog prekršaja nad Jankom Tumbasevićem u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena čini nam se nije sporan. Međutim, dva iz finiša drugog poluvremena možda će vas i nasmijati.

U 88. minutu igrač Spartaka utrčava u kazneni prostor Lučanaca, jedva da ga je pipnuo Tumbasević, ako i jeste, lopta svakako nije išla ka Spartakovom igraču, već od njega, pravo u ruke golmana Mladosti, ali glavni sudija Zoran Široki – u tom trenutku udaljen jedno 15 metara – nema nikakvu dilemu: penal! Spartak izjednačuje na 1:1.

Međutim, tu nije kraj, u nadoknadi meča Široki još jednom pokazuje na bijelu tačku, drugi put pred Spartakovim golom, iskusni Predrag Pavlović već je prošao pored poslednjeg Spartakovog defanzivca, ide ka gol aut liniji... I dva koraka kasnije, dva metra kasnije, pada kao da ga je grom udario. Subotičani se hvataju za glavu, Široki je nemilosrdan. Aleksandar Pejović i drugi put siguran sa kreča i to je 2:1.