LaLiga
Šok za Kraljeve: Getafe slavio protiv Real Madrida
Ekipa Real Madrida je doživjela gostujući poraz od Getafea 1:0 u susretu španskog prvenstva.
02.01.2022. u 15:57

Getafe je poveo na otvaranju meča kada je Unal pogodio u devetoj minuti. Sedam minuta kasnije Real je mogao do izjednačenja ali je Luka Modrić pogodio prečku.

Real je imao posjed lopte 74 posto, još nekoliko dobrih prilika ali je izostala realizacija. Domaći su u 56. minuti mogli do vodstva od 2:0 ali je udarac Ramireza sjajno odbranio Courtois.

Kraljevi su sudijskoj nadoknadi imali veliku šansu da dođu do boda ali je na pravom mjestu bio Soria koji je odbranio udarac Isca.

Real je prvoplasirani na tabeli LaLige sa 46 bodova, osam bodova više od prvog pratioca Seville koja ima i dvije utakmice manje. Getafe je pobjedom pobjegao iz zone ispadanja, sada se nalazi na 16. poziciji sa 18 bodova.