Derbi 5. kola

Šok za Manijake na Grbavici: Sloboda isčupala bod protiv Željezničara

Objavljeno: 17.08.2019. u 22:24

Tuzlaci su dva puta stizali rezultat i na kraju stigli do boda

Fudbaleri Željezničara i Slobode remizirali su u derbiju 5. kola BHT premijer lige BiH. Meč na Grbavici okončan je rezultatom 2:2, a Tuzlaci su dva puta stizali zaostatak i na na kraju stigli do boda.

Plavi su od prve minute krenuli žestoko i već u uvodnim minutama imali nekoliko prilika koje nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, a Lakić je prvu intervenciju ubilježio nakon deset minuta igre kada je odbranio pokušaj Sadikovića.

Potom je zaustavio pokušaje braće Zec - Asima, pa Ermina. Na drugoj strani je zaprijetio Smajić, ali je njegov udarac izblokiran.

Željo je poveo u 18. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Sadikovića, koji je ubacio sa lijeve strane, a Bogičević je glavom pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Sloboda se nakon primljenog gola oslobodila pritiska, a do izjednačenja je stigla u 30. minuti kada je velemajstorski pogodio Bekrić iz slobodnjaka.

Dvije minute kasnije Krpić je pogodio stativu, a Manijaci su se radovali ponovo u 45. minuti kada je iz slobodnjaka za 2:1 pogodio Sadikovića.

Zanimljivo je bilo i u drugom poluvremenu. Bekrić je ponovo zaprijetio u 69. minuti, ali je Erić odbranio njegov udarac iz slobodnjaka.

Željo je imao nekoliko prilika da postigne i treći gol, ali mreža Lakića se nije tresla. I onda šok u 80. minuti. Armin Hodžić je ušao s klupe i odmah u prvom kontaktu s loptom glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča oba tima imali su po jednu sjajnu priliku. Krpić je glavom šutirao pored gola, a Bakerićev udarac je izblokiran.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Borac i Mladost remizirali su u Banjoj Luci, a na Gradskom stadionu mreže su mirovale.