Šesnaestina finala
Šou Durmiša, Čelik iznenadio GOŠK, još 11 klubova izborilo učešće u Kupu BiH
Zenički Čelik danas je izborio plasman u šesnaestinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.
05.10.2022. u 19:36

Zeničani su u drugom kolu Kupa FBiH na stadionu Bilino polje savladali GOŠK iz Gabele rezultatom 4:2, što je svojevrsno iznenađenje s obzirom na to da tim iz Gabele igra u višem rangu.

Za vodstvo Čelika pogodio je Edin Durmiš u 15. minuti, a na 1:1 je poravnao Dujaković u 47. minuti. Zeničanima je prednost vratio Durmiš drugim pogotkom na meču, a Durmiš je u 45. minuti kompletirao hat-trick.

Da je ovo bio njegov dan, Durmiš je potvrdio četvrtim golom u 77. minuti, a GOŠK je uspio ublažiti poraz preko Nižića dvije minute prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Kup BiH igrat će još Gradina Srebrenik, Rudar Han Bila, Kolina Ustikolina, Sloga Uskoplje - Gornji Vakuf, Rudar Kakanj, Famos, Baton Sarajevo, Budućnost Banovići, TOŠK Tešanj, Zvijezda Gradačac, Jedinstvo Bihać.

U šesnaestini finala Kupa BiH sudjeluje 12 klubova Premijer lige BiH, 12 klubova iz Nogometnog saveza FBiH i osam klubova iz FSRS.

Utakmice šesnaestine finala najmasovnijeg klupskog takmičenja na rasporedu su 19. oktobra.